پژوهشگران، اساتید و دانشجویان محترم جهت سفر به بام خراسان می توانند از طریق روش های زیر اقدام نمایند:
 
اتوبوس:
جهت سفر از تهران به قوچان معمولا روزانه سه دستگاه اتوبوس از ترمینال شرق تهران (تعاونی های 14 و 15) از ساعت 17 تا 19 به سمت قوچان حرکت می کند. از سایر شهرهایی که حرکت مستقیم به قوچان نداشته می توان بلیط اتوبوس مشهد را تهیه کرد و سپس از مشهد به قوچان سفر کرد.
 
وسیله شخصی:
مسیرهای مختلفی برای سفر زمینی به قوچان وجود دارد. کوتاه‌ترین مسیر برای سفر از تهران، سپس گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، داورزن، سبزوار، نیشابور و ملک‌آباد می‌گذرد و به مشهد و سپس قوچان می‌رسد. مسیر دوم از تهران به قوچان طولانی‌تر اما دیدنی‌ است. برای مسیر دوم باید از رودهن،‌ آمل، ساری، گرگان، آزادشهر، بجنورد و فاروج بگذریم.
 
قطار:
شهر قوچان به شبکه ریلی کشور متصل نمی باشد، اما می توان از کلیه مسیرهای کشور به شهر مشهد سفر کرد و سپس از مشهد به قوچان سفر کرد.
 
هواپیما:
افراد می توانند از شهرهای مختلف ایران از طریق هواپیما به مشهد سفر کرده و سپس از مشهد به قوچان  بصورت زمینی سفر کنند.
 
سفر از مشهد به قوچان:
دو روش برای سفر از مشهد به قوچان وجود دارد. روش اول استفاده از تاکسی های زرد بین شهری است که ایستگاه آن در میدان آزادی (فلکه پارک)، نبش پارک ملت  قرار دارد.
روش دوم استفاده از اتوبوس های بین شهری مشهد به قوچان می باشد. ایستگاه اتوبوس مسافربری  برون شهری نبش بلوار آزادی 119  قرار دارد. حرکت اتوبوس ها از مشهد به قوچان معمولاً هر نیم ساعت انجام می شود. مدت زمان سفر از مشهد به قوچان 1ساعت 20 دقیقه خواهد بود.
 
نکته مهم: در روز اول کنفرانس، ساعت 6:30 صبح اتوبوس از میدان آزادی (فلکه پارک) به سمت مکان کنفرانس (دانشگاه صنعتی قوچان) مهیا می باشد. همچنین در دو روز برگزاری نیز سرویس از مشهد به قوچان و بلعکس در ساعات 6:30 صبح و ۵ بعداز ظهر جهت رفاه عزیزانی که در مشهد اسکان می یابند مهیا می باشد.
درضمن تمام دوستان جهت رسیدن سریع به میدان آزادی می توانند از تاکسی های اینترنتی استفاده نمایند.